Burçak Büyükburç ve Burcu Kaleburcundan en yeni, en atmasyon, yakası açılmamış burç tarifleri.
İtinalı burç sallamalarımla hoş vakit geçirmenizi umarım.

Burcu hanım Kaleburcu ailesinin münayyim bir ferdidir. Dedesi kalebur yapıp sattıgından kaleburcu soyadını almıştır. Burç sallama dünyasının en önde gelen ismidir. Hatta bayrak taşıyanıdır. Attımı kesin tutar.

Hosgeldin Bir çok bilgisiz insan astroloji ile astronomiyi karıştırır. Siz onlardan olmayın. Astronomi evrendeki yıldız ve gezegenlerin yerlerini, büyüküklerini, hızlarını bir takım çarma bölme ıvır kıvır matematik işlemleri ile belirlemeye yarayan gereksiz bir bilim dalıdır. Astroloji ise sayısını bile bilmedigimiz yıldızların içinden birkaçını seçip aralarında çizgiler çizerek insanları 12 guruba ayırabilecek kadar gelişmiş bir sallama sanatıdır. Astroloji sanatını ögrenmek için Astroloji dersimizi okuyun. Bu kesmez diyorsanız Kestroloji dersimizi okuyun.
Bugün
Koç
Aries
Koç
Koç
Boğa
Taurus
황소
Boğa
Boğa
İkizler
Gemini
쌍둥이
İkizler
İkizler
Yengeç
Cancer
Yengeç
Yengeç
Aslan
Leo
사자
Aslan
Aslan
Başak
Virgo
처녀
Başak
Başak
Terazi
Libra
천칭
Terazi
Terazi
Akrep
Scorpion
전갈
Akrep
Akrep
Yay
Sagittarius
사수
Yay
Yay
Oğlak
Capricorn
염소
Oğlak
Oğlak
Kova
Aquarius
물병
Kova
Kova
Balık
Pisces
물고리
Balık
Balık

Burçların Belirgin Özellikleri
Koç Koç 21-03 - 20-04
Tuttuğunu koparan, kopardığını aparan korkusuz, girişimci. Cinsel istekleri yüksek ama cinsel yetenekleri düşük. Gurubunda lider olsa da liderlik vasıflarına tam olarak sahip değil. İnsanlarla ilişkileri çok yüksek düzeyde olmasa da girişken tavırlarıyla içinde bulunduğu durumu kurtarabilen. Hayat dolu, anlık yaşayan, basit düsünen ama hoşgörülü olamayan, ikna edilemeyen kişilerdir.
Boğa Boğa 21-04 - 20-05
Boğa  güç, dayanıklılık, süreklilik simgesidir. Normalde sakin olsa da üzerine gidildiğinde çok tehlikeli olur. Dengeli ve durgun bir hayat yaşmaktan hoşlanır. Güvenilirliği onu çok değerli yapar. Eli para tutmaz lükse düşkündür. Gerçekçi güvenilir, eli açık, sanatsal.  Malına düşkün ve inatçı
İkizler İkizler 22-05 - 21-06
İkizler doğanın simetrisinin simgesidir. Hesaplama ve yargılama uzmanıdırlar. Sürekli yeni fikirler üretirler. Seçkin ve bakımlıdırlar. Ikiz eşiniz sizi kararlı ve bazen kaprisli yapsa da ilişkilerinizde samimi ve beğenilen birisinizdir. Zor durumda liderliği ele alsanız da bunu sürdürmeyi başaramazsınız. Fırsatçı olsanız da çekici ve aranan birisiniz. Neşeli ve zeki ama dağınık ve aldırışsızsınız.
Yengeç Yengeç 22-06 - 22-07
İçleri cok basittir ve hep fırsat peşinde koşarlar. Ama hassas ve koruyucudurlar. Ortama çok kolay uyarlar ama aynı zamanda ailelerine çok bağlıdırlar. Ilgi görmeyi, beğenilmeyi ve sevilmeyi çok isterler. Amaçlarına ulaşmak için her yolu denerler. Bu aynı zamanda maddi olarak başarılı olmalarını sağlar. Kendilerine güvenleri olmadığından risk alamazlar ve yükselemezler. Anlayışlı, hayalperest, güvenilir ama geçimsiz, kötümser ve kolay incinebilen insanlardır.
Aslan Aslan 23-07 - 23-08
Kendi dünyalarının efendileridirler. Üstünlük, bağımsızlık, ve cesurluk simgesidirler. Diğerlerine karşı tam bir kral gibi eli açık ve düşüncelidirler.  Bazen egolarıyla etrafındakileri bezdirebilirler. Çok kolay depresyona girebilseler de çok çalışma ile bundan kurtulabilme guçleri vardır. Karşı cinse karşı çok hassas karakterleri vardır. Güçlü, arisokrat ve hırslı ama kibirlidirler.
Başak Başak 24-08 - 22-09
İçine kapalı ve saf karakterlidirler. Pasifdirler ve içlerini kolayca kimseye açamazlar. İyi özellikleri ise çok düzenli olmaları, sistemli yaşamalarıdır. Çok zor durumlarda bile bir makine hassasiyeti ile çalışırlar. Ayakları  yere basan insanlara huzur veren kişilikleri vardır. Yardımları karşılığında övgü veya karşılık beklemezler. Cinsel hayatlarında hayalci ve renklidirler.  Para konusunda cimrilik derecesine varabilecek kadar dikkatlidirler. Sistemli, gerçekçi, iletişim kurabilen ama farkedilmeyen ve uymayan kişilerdir.
Terazi Terazi 23-09 - 23-10
Hayatları burçları gibi çok dengeli ve uyumludur.  Hemen her konuda derin düşünüp karar vermeyi becerebilirler. Adalet kavamı gelişmiştir.  Entellektueldirler ve kendilerini geliştirmeyi severler. İnsanlarla sürekli ilişki içinde olacakları işleri seçerler.  Karizmatik, bilgili, görgülü ama tembel, güvensiz ve kendilerini düşünen insanlardır.
Akrep Akrep 24-10 - 22-11
Kinci ve unutmayan kişilikleri öne çıkar. Cesaret ve güç semboludurler. Özgürdürler. Karşı geldikleri hiçbirşeye saldırmaktan çekinmezler. Maceracı ve lider kişiliklidirler. İnanılmaz dayanıklıdırlar. Arkadaşlarından tam bir samimiyet beklerler. İşte cok parlak ve taktik üsütülükleri vardır. Pozitif, politik, ve cesaretli ama ezici kıskanç ve soğuk kanlıdırlar.
Yay Yay 23-11 - 21-12
Filozofik ve manevi değerlere onem veren kişilerdir. Cesur öngörüşlüdürler ama kolayca kendini kavgalara sokabilirler. Maceracı karekterleri işte hemen göze çarpar. Aşırı dürüst olmaları bazen arkadaşlarına karşı kırıcı olmalarına sebep olabilir. Kendine çok saygı duyan özgür insanlardır. Eli açık ve sevgi doludurlar. İçi dışı bir olan insanlardır. Biraz sabırlı olabilirlerse iş hayatlarında çok başarılı olabilirler. Korkusuz, kural tanımayan, sivri dilli ama gereğinden fazla kendine güvenen, ters düşen insanlardır.
Oğlak Oğlak 22-12 - 20-01
Doğal olarak inatçıdırlar. Yavaş da olsa amaçlarına mutlaka ulaşırlar. Her ne pahasına olursa olsun asla vazgeçmezler. Sistemli çalışırlar. Kendilerini beğenmişlikleri arkadaş edinmelerini zorlaştırır. Sansızdırlar. Ama bu onları daha da güçlü kılar. Başkalarına zor güvenirler. Bazen bu herşeyi berbat edebilir. Mantıklı düşünüp çok çalışırlar ama başkalarına güvensiz ve kötümserdirler.
Kova Kova 21-01 - 18-02
Etrafindakilere manevi ve entellektuel ışık saçarlar. İleri bakan ve iyimser insanlardır. Arkadaşlarına derin bilgileriyle desktek olurlar. Zeka ve yaratıcılık sembolüdürler. Önemli kararlar vermekte zorlanırlar, fikirlerini söylemekten kaçınırlar. İyiliksever ve neşelidirler. Hoşgörü sahibidirler ve başkalarının kendilerine şaka yapmasından alınmazlar. İşlerini yavaş yaparlar ve yarı yolda fikir değiştirebilirler. Aşk hayatında çok tecrübelidirler ama kalpleri çok sık kırılır. Dürüst, samimi, yenilikçi, ve anlayışlı ama dengesiz, asidirler.
Balık Balık 19-02 - 20-03
Kararsızdırlar. İş ve özel hayatları birbirine zıttır. Sezgileri çok kuvvetlidir. Sanatsal ve yaratıcıdırlar. Herşeyi seven hayalci kişilerdir. Yumuşak kalpli ve yardımseverdirler. Depresyona girmeleri kolaydır ve alkole meyillidirler. Paylaşmanın ölçüsünü kaçırdıklarından bazen kendileri zor durumda kalırlar. Düşünceli, yaratıcı ama kararsız, rahat ve kolayca etkilenebilen insanlardır.
Her hakkı saklı değildir. Bazı Hakkılar ayan beyan ortadadır. Mika Hakkinen. Bir anlaşmazlık durumunda ben de aynısını salladım tutmuş denilerek işin içinden çıkılabilir. Tepe tepe kullanılabilir, çorbası yapılabilir.